Soud osvobodil řidiče, který na přechodu srazil dvě děti

Řidič Avie, který loni v listopadu ve Zruči nad Sázavou na Kutnohorsku srazil na přechodu pro chodce dva sedmileté chlapce, je osvobozen. Jeden z hochů na místě zemřel, druhý skončil s otřesem mozku a pohmožděninami v nemocnici. Podle verdiktu okresního soudu v Kutné Hoře se nepodařilo vyvrátit tvrzení obhajoby, že auto mělo vadné brzdy. Státní zástupkyně se na místě odvolala. Podle ní vjel řidič s avií na přechod v okamžiku, kdy měl na semaforu červenou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dětský obrázek | Foto: Archiv ČRo

K nehodě došlo vloni na podzim ve Zruči nad Sázavou. Jeden ze školáků nehodu nepřežil. Jakl se hájí, že se snažil intenzivně brzdit, ale auto podle něj nereagovalo.

Policejní komisař už při minulém soudním projednávání uvedl, že obžalovaný na místě závadu na brzdách neuplatňoval, a proto vyšetřovatel nenařídil kompletní technickou prohlídku auta. Jakl naopak tvrdí, že mu komisař doporučil, aby o závadě nehovořil, protože by mu to mohlo přitížit.

Obžalovaný se také ohradil proti výpisu míst, která předložil jeho zaměstnavatel. Na žádost státní zástupkyně proto má přijít vypovídat zástupce firmy odpovědný za dopravu.

Markéta Kaclová, Petr Doležel, Zdeněk Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme