Soud: pachatele poštovní loupeže nemáme

Tři muži obžalovaní z největší poštovní loupeže u nás jsou nevinní. U pražského městského soudu byli zproštěni obžaloby. Obžaloba se podle soudkyně opírala jen o nepřímé důkazy - ty neprokazovaly, že obžalovaní loupež spáchali, ale pouze to nevylučovaly. Zásadní pochybnosti podle soudkyně nastaly už v přípravném řízení, v tzv. pozorovacím řízení na policii. Tam totiž byli korunní svědkyni předloženy namísto souboru jen tři fotografie podezřelých.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soud s poštovními lupiči | Foto: Petra Mášová

Soudkyně nezpochybnila věrohodnost pachových stop, ale to jsou podle ní jen důkazy nepřímé. Státní zástupce se proti rozsudku namístě odvolal. Případ proto bude postoupen Vrchnímu soudu. V roce 1997 měl někdo z dejvické pošty v Praze 6 víc než 28 a půl miliónu korun.

V soudní síni proběhly závěrečné řeči státního zástupce a všech tří obhájců. Státní zástupce Jiří Bednář soudí, že o vině lze rozhodnout, i když soudní líčení stále nepřineslo stoprocentní důkaz. Podle Bednáře je ale dost vypovídajících důkazů nepřímých. Mezi ně například patří výpověď svědkyně, která v noci u pošty viděla dvě auta, z nichž několik mužů překládalo věci. Podle státního zástupce jsou dále značné rozpory ve výpovědích rodinných příslušníků obžalovaných. Největší důraz klade Jiří Bednář na pachové stopy, které jsou sice považovány za důkaz nepřímý, ale podle něj jsou dostatečně vypovídající.

Státní zástupce pro obžalované navrhl trest v polovině trestní sazby, která je mezi deseti až patnácti lety. Proti osvobozujícímu rozsudku se na místě odvolal a o celé kauze bude rozhodovat Vrchní soud.

Markéta Kaclová, Vlasta Valentová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme