Soud po třinácti letech osvobodil kurdského podnikatele Uzunoglua

Po téměř třinácti letech ukončil odvolací pražský městský soud kauzu kurdského lékaře a podnikatele Yekty Uzunoglua. Rozsudek obvodního soudu, který ho potrestal za vydírání a mučení dvěma lety podmíněně, soudkyně zrušila s tím, že údajně napadený cizinec není věrohodný. Uzunoglu celou kauzu chápe jako vykonstruovaný proces, který ho měl poškodit kvůli jeho podnikatelským aktivitám.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Yekta Uzunoglu u soudu | Zdroj: ČTK

Tři vraždy, podvody, vydírání, nedovolené ozbrojování a mučení - z toho všeho vyšetřovatelé postupně kurdského lékaře žijícího v Česku vinili. Teď je volný definitivně. Odvolací soud ho v kauze vydírání cizince osvobodil. "Jsem strašně rád, že konečně pravda zvítězila, i když to trvalo 13 let. Déle než v případě Dreyffus. To je důkazem toho, že je za to třeba bojovat," řekl osvobozený lékař.

Uzunoglu prožil dva a půl roku ve vazbě, teď bude chtít odškodnění. Peníze ale hodlá věnovat nevládním organizacím. Ty spolu s některými politiky průběh vyšetřování a hlavně délku kauzy kritizovaly. Senátor Jaromír Štětina chce dál sledovat i vývoj trestních oznámení, které Uzunoglu v souvislosti s kauzou podal.

"Nevím, jestli to byla nedbalost nebo špatná práce policie, neboť tak hluboce do toho nevidím. Ale myslím si, že trestní oznámení, která už pan Uzunoglu podal, by mohla rozšifrovat celou tuto záležitost," dodal senátor.

Václava Marešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme