Soud podruhé: Reflex se má Březinovi omluvit

Ministr Karel Březina by se měl dočkat omluvy od vydavatele týdeníku Reflex - společnosti Ringier. Vrchní soud potvrdil rozsudek městského soudu, podle kterého se má vydavatel časopisu Březinovi omluvit za to, že do komiksu Zelený Raoul zařadil karikatury jeho nahé osoby v choulostivých situacích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Březina | Foto: Michal Kamaryt

Podle Vrchního soudu Reflex překročil určité etické meze a negativně tak zasáhl do Březinova osobního života. Právní zástupkyně vydavatele časopisu Helena Chaloupková s tím ale nesouhlasí a podá dovolání k Nejvyššímu soudu. "Já se domnmívám, že jestliže na straně žalobce zde bylo určité chování, které odůvodňovalo tu reflexi autora, tak to rozhodnutí považuju v tomto smyslu za nesprávné."

Kreslíře komiksu Štěpána Mareše rozsudek od další tvorby neodradí. Rozhodnutí soudu ale považuje za absurdní: "Ty hranice nelze stanovovat, a už vůbec je nemůže stanovovat soud, protože ty hranice se potom postupně by mohli také čím dál více zužovat a potom bychom opravdu už nemohli kreslit vůbec nic, když to vyženu ad absurdum."

Ministr Březina je s verdiktem spokojen. Odmítl ho ale komentovat.

Markéta Kaclová, Viktorie Hošková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme