Soud podruhé: Reflex se má Březinovi omluvit

Ministr Karel Březina by se měl dočkat omluvy od vydavatele týdeníku Reflex - společnosti Ringier. Vrchní soud potvrdil rozsudek městského soudu, podle kterého se má vydavatel časopisu Březinovi omluvit za to, že do komiksu Zelený Raoul zařadil karikatury jeho nahé osoby v choulostivých situacích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Březina | Foto: Michal Kamaryt

Podle Vrchního soudu Reflex překročil určité etické meze a negativně tak zasáhl do Březinova osobního života. Právní zástupkyně vydavatele časopisu Helena Chaloupková s tím ale nesouhlasí a podá dovolání k Nejvyššímu soudu. "Já se domnmívám, že jestliže na straně žalobce zde bylo určité chování, které odůvodňovalo tu reflexi autora, tak to rozhodnutí považuju v tomto smyslu za nesprávné."

Kreslíře komiksu Štěpána Mareše rozsudek od další tvorby neodradí. Rozhodnutí soudu ale považuje za absurdní: "Ty hranice nelze stanovovat, a už vůbec je nemůže stanovovat soud, protože ty hranice se potom postupně by mohli také čím dál více zužovat a potom bychom opravdu už nemohli kreslit vůbec nic, když to vyženu ad absurdum."

Ministr Březina je s verdiktem spokojen. Odmítl ho ale komentovat.

Markéta Kaclová, Viktorie Hošková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme