Znovu před soud. Státní zástupce trvá na potrestání policisty, který zastavil motorkáře v tunelu

Soud znovu projedná případ policisty, který loni na jaře v Praze policejním vozem zatarasil cestu ujíždějícímu motorkáři. Státní zástupce podal odvolání k Městskému soudu v Praze, který se případem bude zabývat. Radiožurnálu to potvrdilo Městské státní zastupitelství v Praze. Soud mladého policistu už letos v říjnu zprostil viny. Podle státního zástupce ale byl jeho zásah nepřiměřený a měl by dostat trest.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policista Šimon Vaic u soudu | Foto: Veronika Hlaváčová | Zdroj: Český rozhlas

Státní zástupce Michal Muravský se odvolal proti rozhodnutí obvodního soudu pro Prahu 8, který se případem zabýval v říjnu, uvedl jako první server Seznam Zprávy.

Muravský trvá na tom, že se policista Šimon Vaic dopustil přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Termín jednání Městského soudu v Praze zatím není znám.

Osvobozen. Policista se při zákroku na ujíždějícího motorkáře nedopustil trestného činu, rozhodl soud

Číst článek

Incident se stal loni na jaře v Těšnovském tunelu. Motorkář bez řidičského průkazu, o který už čtyřikrát přišel, ujížděl před policejní hlídkou stokilometrovou rychlostí.

Policista Šimon Vaic v tunelu proto nastavil služební auto jako zátaras. Motorkář do vozu naboural a skončil s vážným zraněním v nemocnici.

Policistu navrhla obžalovat Generální inspekce bezpečnostní sborů. Soud ho ale zprostil viny s tím, že pokud člověk porušuje zákon bezohlednou jízdnou, musí počítat i s tvrdším zásahem policie.

ivv, lac Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme