Soud posílá "balíkového vraha" na 14 let za mříže

Třiatřicetiletý Martin Vostárek, známý jako tzv. balíkový vrah, byl odsouzen za vraždu své družky na 14 let do vězení se zvýšenou ostrahou. Podle pražského městského soudu svou stejně starou přítelkyni ze žárlivosti chladnokrevně zavraždil. Vostárek se proti rozsudku na místě odvolal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

M. Vostárek | Foto: Petra Mášová

Martin Vostárek se po zatčení loni v létě k zavraždění své družky Nadi Novákové vyšetřovateli doznal. Později ve vazbě ale svou výpověď změnil a také u soudu tvrdil, že ženu našel už mrtvou. Přiznal se však k tomu, že její tělo v šoku rozřezal a některé části rozeslal v balících poštou na smyšlené adresy. Doložit, jakým způsobem žena zemřela, už podle patologů nelze, protože nalezené tělo bylo ve značném rozkladu. Městský soud ale dospěl k závěru, že ji usmrtil Vostárek a že svůj čin chladnokrevně naplánoval. "Je jednoznačně a nepochybně prokázáno, že vrahem je Martin Vostárek," uvedla soudkyně Hana Hrnčířová.

Marika Táborská, Andrea Skalická Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme