Soud poslal do vazby lékaře Bartáka. Je obviněn ze sexuálního napadání asistentek

Soud vyhověl Obvodnímu státnímu zastupitelství pro Prahu 4 a poslal lékaře Jaroslava Bartáka do vazby. Podle státní zástupkyně Blanky Valsamisové hrozí, že by lékař mohl uprchnout, ovlivňovat svědky nebo ve své trestné činnosti pokračovat. Doktor si proti soudnímu rozhodnutí podal stížnost, řekla novinářům jeho advokátka Klára Slámová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Barták (vlevo) se často nechával fotografovat ve společnosti politiků. Na archivním snímku z roku 1998 je s Milošem Zemanem | Zdroj: ČTK

Jaroslav Barták je obviněn ze sedmi trestných činů. Jedná se o sexuální nátlak, znásilnění, vydírání, omezování osobní svobody, nebezpečné vyhrožování, ublížení na zdraví a nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Barták svou vinu popírá.

Barták už kvůli násilí na mladých ženách jednou skončil před soudem. V prosinci 2007 údajně brutálně zbil před pražským Michnovým palácem svou asistentku. Případ projednával soud; žena přijala odškodnění.

Tereza Bartůňková, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme