Soud poslal do vazby policisty podezřelé z pojistných podvodů

Policisté z Prahy 2 jdou za pojistné podvody do vazby. Dnes o tom rozhodl soud. Obával se totiž, že by šéf dopravního inspektorátu z Obvodního ředitelství Praha II a jeho zástupce mohli ovlivňovat svědky nebo jinak mařit vyšetřování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nové policejní vozy Škoda Fabia combi. | Foto: Jan Rosenauer

Inspekce ministerstva zadržela oba policisty a jednoho civilistu v pondělí pro podezření z pojistných podvodů za více než čtyři miliony korun.

Podle inspekce policisté hlásili fingované krádeže osobních automobilů nebo jejich vykrádání. Při několikaměsíčním dokumentování pak vyšetřovatelé zjistili, že díly z ukradených aut se našly na jiných vozidlech.

Podobný případ zaznamenala inspekce také letos v květnu. Z pojistných podvodů obvinil státní zástupce dva policisty z dopravní služby Okresního ředitelství Mělník a Praha. Spolu se skupinou dalších 12 lidí údajně fingovali dopravní nehody a poté uplatňovali pojistné plnění.

Celkem 14 lidí, z nichž dva byli vojáci, prý pojistnými podvody získalo 633.000 korun. Dalších téměř 1,4 milionu korun už se jim získat nepodařilo. Členové skupiny byli obviněni ze zneužívání pravomoci veřejného činitele, přijímání úplatku, podplácení a pojistného obvodu.

Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme