Soud poslal lobbistovi Romanu Janouškovi výzvu k nástupu do vězení

Pražský městský soud vyzval lobbistu Romana Janouška k nástupu do vězení. Odsouzen byl za to, že v opilosti srazil ženu autem a způsobil ji vážná zranění. Ve vězení má podnikatel strávit čtyři a půl roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Janoušek, soud

Roman Janoušek, soud | Foto: Filip Jandourek

„V této výzvě je uvedeno datum, do kterého se má odsouzený dostavit do určité věznice. Soud nebude uvádět bližší informace do té doby, než si je odsouzený sám přečte v doručované korespondenci,“ řekla Českému rozhlasu mluvčí soudu Markéta Puci.

Advokát Romana Janouška Vít Široký už dřív uvedl, že zvažuje žádost o odklad nástupu trestu pro svého klienta. K dispozici bude mít dvě lékařské zprávy. Až podle závěru soudního znalce se rozhodne, jestli skutečně o odklad pro svého klienta požádá.

Janoušek v Praze v březnu roku 2012 srazil autem ženu vietnamské národnosti, která s ním chtěla řešit předchozí dopravní nehodu, a pak ujel. Policisté, kteří ho zanedlouho poté dostihli, mu naměřili v dechu přes dvě promile alkoholu.

Řidička utrpěla otok mozku a zlomeniny žeber i kotníku. Po nehodě strávila zhruba měsíc a půl v nemocnici. Kdyby jí lékaři neposkytli včasnou pomoc, mohla podle znalců i zemřít. Podnikatel s ní uzavřel dohodu o narovnání, podle obžaloby jí zaplatil 900 tisíc korun.

Janoušek se původně hájil tím, že ženu v okamžiku střetu neviděl a že ji zřejmě zachytil jen zpětným zrcátkem. Tuto verzi události však vyvrátil revizní znalecký posudek. Soud mu pak v polovině září vyměřil trest 4,5 roku vězení a uložil mu zákaz řízení na 7 let.

Kauza Roman Janoušek | Foto: Český rozhlas

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme