Soud poslal Pechance na 13 let do vězení

Za rasově motivovanou vraždu dnes královéhradecký krajský soud poslal na 13 let do vězení dvaadvacetiletého příznivce hnutí skinheads Vlastimila Pechance. Podle verdiktu měl loni v červenci na svitavské diskotéce zabít tamního Roma Otu Absolona. Rozsudek není pravomocný, protože se proti němu Pechanec okamžitě odvolal. Královéhradecký soud odsouzenému uložil stejný trest už v březnu. Po Pechancově odvolání ale Vrchní soud v Praze tento verdikt zrušil a případ vrátil do Hradce kvůli doplnění dokazování.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skini před soudem

Skini před soudem | Foto: Česká televize

Vrchní soud v rozsudku konstatoval, že muže usmrtil třemi bodnými ranami do horní části těla a důvodem útoku byla rasová nenávist. Vrchní soud však tento rozsudek zrušil a nařídil nové líčení.

Vrchní soud ve svém rozhodnutí upozornil na rozpory ve výpovědích svědků usvědčujících Vlastimila Pechance a také na posudek znalce, který tvrdí, že Pechanec vraždit nemohl. Stejného názoru je i Jakub Polák, který původně působil ve funkci zmocněnce družky zavražděného Roma a v současnosti se případem zabývá jako nezávislá osoba.

Ani jeden ze včera vyslechnutých svědků napadení Oty Absolona neviděl. Oba jen popisovali pohyb obžalovaného Pechance v prostorách diskotéky a jeho oblečení. To je právě jedna z důležitých věcí, o které se opírá obžaloba i obhajoba. Ti, co popisují vraha, tvrdí, že byl celý v černém. Někteří svědci však vypověděli, že Pechanec měl bílé rifle i tričko. S sebou měl však tmavou bundu, kterou si střídavě oblékal a svlékal. Ani jeden z dnes vyslechnutých svědků však nedokázal říci, zda v době po útoku měl právě tuto bundu oblečenu.

Markéta Kaclová, Jana Zemanová, Jiří Máslo, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme