Soud poslal skina na sedm let do vězení

Obvodní soud pro Prahu 1 odsoudil k sedmiletému vězení skina Františka Sobka. Ten při oslavách vítězství českých hokejistů na mistrovství světa v května 1999 napadl v centru Prahy dva muže a těhotnou ženu. Třiadvacetiletý Sobek podle dostupných informací patří k militantnímu jádru hnutí skinheads a výrazně se angažuje v neonacistickém hnutí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

skin před soudem | Foto: Česká televize

Obžalovaný František Sobek podle rozsudku v květnu 1999 během oslav vítězství českého hokejového týmu napadl dva muže a jednu ženu. Poté spolu s asi patnáctičlennou skupinou ještě napadl mladou dvojici a třicetiletého muže. Sobek byl už v minulosti několikrát trestně stíhán a Obvodní soud pro Prahu 1 ho dnes uznal vinným z trestných činů výtržnictví a pokus o ublížení na zdraví. Odsoudil ho k souhrnnému sedmiletému trestu do věznice s ostrahou.

Sobkův obhájce se ale proti rozsudku na místě odvolal, takže případ bude ještě posuzovat městský soud. Dnešnímu přelíčení přihlíželo kromě novinářů zhruba 15 skinů.

Marika Táborská, Martin Říha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme