Soud poslal strojvůdce na tři roky do vězení

Bývalý strojvůdce Miloslav Kroužek půjde za obecné ohrožení na tři roky do vězení. Předloni v říjnu řídil nákladní vlak, který na železničním přejezdu v pražských Hlubočepích narazil do auta svatebčanů. Městský soud také nevyhověl odvolání obžalovaného a potvrdil rozsudek soudu první instance.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

železniční přejezd

železniční přejezd | Foto: portal.space.cz

Miroslav Kroužek před dvěma lety zavinil srážku vlaku, který řídil, s autem svatební kolony. Kroužek svou vinu přiznal, ale trvá na tom, že spoluvinen je i řidič auta. Kroužek byl rozsudkem očividně zdrcen. "Opět příliš tvrdé mi to připadá," řekl. Proti dnešnímu rozsudku se už nelze odvolat.

Kroužkův advokát chce svému mandantovi navrhnout mimořádný opravný prostředek, a tím je dovolání. Je přesvědčen, že vinu na nehodě má i řidič auta. "I řidičům je uloženo, než vjedou na železniční přejezd, aby se přesvědčili, jestli něco nejede nebo nehouká. Neblikala tady žádná světla, takže řidič měl jakousi povinnost. Můj mandant se doznal a uznal, že projel jak předvěst tak návěst, ale nebyly zjištěny, podle mého názoru, všechny skutečnosti," řekl advokát.

Při nehodě zahynula jedna žena a další tři lidé byli těžce zraněni.

Lucie Weissová, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme