Soud poslal tři lidi za vloupání na Vysočině do vazby. Pří útěku z místa činu stříleli

Okresní soud v Třebíči poslal do vazby tři lidi podezřelé ze čtvrtečního vloupání do garáže u hájenky na Třebíčsku. Muže ve věku 19, 27 a 29 vyšetřovatel obvinil z krádeže vloupáním. Policie o tom informovala na svém twitterovém účtu. Trojice, kterou při krádeži přistihl majitel domu, se snažila ujet. Při útěku stříleli, nikdo nebyl zraněn. Ve čtvrtek po nich začali pátrat policisté z Vysočiny a Jihomoravského kraje. Dopadli je na Žďársku.

Třebíč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie - ilustrační foto | Zdroj: HSZ Královéhradecký kraj

„Do garáže vnikli po odstranění visacího zámku petlice, která zajišťovala vstupní vrata. Zevnitř odcizili kompresor a různé nářadí,“ uvedla mluvčí policie z Vysočiny Dana Čírtková. Jakmile je majitel přistihl, nasedli do připraveného auta a snažili se ujet. Majitel jel za nimi. Pachatelé při útěku stříleli z blíže nezjištěné zbraně.

„Do jízdní dráhy vozidla, které je pronásledovalo, vhazovali různé předměty zřejmě pocházející z krádeže,“ řekla Čírtková. Zda střílel i majitel kradených věcí či zda byla použitá zbraň držena legálně, mluvčí nekomentovala.

Při hledání vozu se policie obrátila se žádostí o informace na veřejnost. „Byli ozbrojeni, proto jsme vydali naléhavou výzvu s cílem co nejdřív vozidlo s podezřelými osobami zadržet,“ řekla už dřív Čírtková. Vůz bez registračních značek našla policie na Žďársku. V domě nedaleko odtud pak zadržela dva lidi.

„V objektu byla provedena důkladná domovní prohlídka. Kriminalistům se dalším šetřením podařilo zjistit, že se na trestné činnosti na Třebíčsku skutečně podíleli tři muži, a všechny se podařilo zadržet,“ uvedla mluvčí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme