Soud poslal za zpronevěru 36 milionů majitele Rekinu do vězení

Krajský soud v Ostravě dnes udělal tečku za kauzou zkrachovalé realitní kanceláře Rekin. Její dva manažery poslal do vězení, na dlouhé roky jim zakázal podnikání v oboru a rozhodl, že musí zaplatit více než třicetimilionovou škodu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vězení (ilustrační foto) | Zdroj: Vězeňská služba ČR

Pavlu Pešátovi soud vyměřil trest na 8,5 roku, jeho bývalá žena stráví za mřížemi sedm let. Nechali za sebou škodu přesahující 36 milionů korun a desítky zoufalých klientů, kteří přišli o své peníze i střechu nad hlavou.

„Prodával jsem byt, který se přepsal na jiného majitele a nemám peníze, no. Vymlouvali se a pak najednou bylo všechno zavřeno,“ popisuje muž, který kvůli obžalovaným přišel o milion korun.

Rekin přebíral peníze od klientů do úschovy, ale obžalovaní je používali na chod firmy i lepší život.

„Peníze z účtu do poslední koruny vybrali a spotřebovali na nejrůznější účely. Spotřebovali je na luxusní dovolenou v Turecku, na luxusní vozy, na padesát leasingů. Utratili je za kolu, chlebíčky, obrovskou reklamu a spoustu dalších věcí,“ vyjmenoval žalobce Michal Togner.

Trestní senát přihlédl i k tomu, že řada klientů skončila jako bezdomovci a dodnes se léčí na psychiatrii.

„Obžalovaní nevyužili svého práva se omluvit poškozeným, případně nahradit škodu, nevyslovili žádnou lítost ani doznání,“ upřesnila mluvčí krajského soudu Lucie Böhmová.

Soudce připomněl, že obžalovaná Sylvie Pešátová převedla společnost těsně před krachem na občanské sdružení zabývající se ochranou přírody s latinským názvem Cynomyia mortuorum, což v překladu znamená bzučivka mršinná.

Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme