Soud posoudí odvolání exšéfa auditu ministerstva vnitra Plaňanského

Odvolání exšéfa auditu ministerstva vnitra Petra Plaňanského dnes projedná Městský soud v Praze. Plaňanský dostal v dubnu patnáctiměsíční podmínku za to, že údajně kryl krádež svého podřízeného. Kvůli obvinění na vnitru skončil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud (ilustrační foto)

Soud (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Jeden z Plaňanského podřízených Václav Chochola údajně ukradl sekretářce ze služebního sejfu 360 tisíc korun. Od soudu Chochola odešel s dvouletou podmínkou.

Trest dostal i Plaňanský, a to přestože se většina zaměstnanců ministerstva vnitra u soudu na stranu svého bývalého šéfa postavila. Vypověděli, že Plaňanský ženu opakovaně posílal na policii a vytvořil speciální komisi, která měla případ prošetřit.

Také Plaňanský se hájil tím, že krádež okamžitě řešil. Podle něj kauzu uměle vykonstruoval policejní Útvar pro odhalování organizovaného zločinu. Jeho hospodaření totiž jako šéf auditu kontroloval.

„Osobně jsem přesvědčen, že se jedná v podstatě o policejní provokaci,“ prohlásil u soudu Plaňanský.

Policisté to ale v minulosti už několikrát odmítli. „Náš útvar tento případ nevyšetřoval, proto není v naší kompetenci se k němu jakýmkoliv způsobem vyjadřovat,“ uvedl mluvčí Pavel Hanták.

Markéta Chaloupská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme