Soud potrestal bývalé šéfy Vítkovických staveb

Za tunelování společnosti Vítkovické stavby odsoudil Krajský soud v Ostravě její dva někdejší šéfy k osmi a půl a k sedmi letům vězení. Předseda dozorčí rady Zbyněk Přikryl a generální ředitel a předseda představenstva Ladislav Vižďa měli podle rozsudku firmu připravit o více než 20 milionů korun, a přivést ji ke krachu. Oba jakoukoli vinu popírají a proti verdiktu se hned odvolali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vižďa byl odsouzen za zneužívání informací v obchodním styku, Přikryl za napomáhání k tomuto trestnému činu. Podle Přikryla výše trestu neodpovídá skutkům, které jsou jim kladeny za vinu. "Já to vidím jako politickou objednávku, aby se veřejnosti dala tato kauza firmy, která byla dlouhodobě v úpadku".

Oba bývalí manažeři mají podle rozsudku Vítkovickým stavbám více než dvacet milionů korun vrátit. Společnost je od loňského roku v konkursu a musela propustit přes tisíc zaměstnanců. Žalobu na někdejší manažery podali odboráři ve spolupráci s novým vedením firmy.

Andrea Brtníková, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme