Soud potrestal bývalého ředitele CzechInvestu podmínkou. Případ se týká auditu za 2 miliony

Obvodní soud pro Prahu 2 uložil bývalému řediteli CzechInvestu Miroslavu Křížkovi 18měsíční podmíněný trest. Případ se týká personálního auditu za více než 2 miliony korun. Podle nepravomocného rozsudku zadaný audit takovou hodnotu neměl. Křížek se odvolal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Obvodní soud pro Prahu 2 případ už jednou řešil a Miroslava Křížka zprostil viny. Městský soud v Praze ale vrátil případ k novému projednání.

Podle obžaloby Miroslav Křížek audit nezadal a peníze vyvedl ze státní agentury. Soudce Milan Rossi dnes v odůvodnění rozsudku řekl, že audit vznikl, neodpovídal ale ceně.

„Výstupy z personálního auditu nebyly, tedy alespoň takové, jaké by si běžný manažer představoval, že mu audit přinese. Je tedy zřejmé, že to, co bylo domluveno mezi oběma stranami, bylo to, že hodnota zakázky, respektive to, co vygenerovala, bylo skutečně v hrubém nepoměru k tomu, co jim dovoloval zákon,“ vysvětlil soudce.

Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest je státní příspěvková organizace podřízená MPO ČR. Posiluje konkurenceschopnost české ekonomiky prostřednictvím podpory malých a středních podnikatelů, podnikatelské infrastruktury, inovací a získáváním zahraničních investic z oblasti výroby, strategických služeb a technologických center.

Miroslav Křížek, který vedl státní agenturu CzechInvest od září 2010 do srpna 2012, měl spáchat přečin porušení povinnosti při správě cizího majetku.

Exředitel s rozsudkem nesouhlasí a odvolal se. Odvolala se i zmocněnkyně CzechInvestu Eliška Vraná.

„Pokud soud nějakým způsobem pracoval s částkami, které byly nějak přerozdělovány a jakou částkou asi byl odvedený audit skutečně ohodnocen, tak mohl s tím pracovat i v rámci odškodnění. Měla být přiznána náhrada škody v plné výši,“ poznamenala.

Veronika Hlaváčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme