Soud potrestal celníky za spolupráci s pašeráky

Čtyři celníci, kteří se podíleli na nelegálním dovozu cigaret z Polska, půjdou za mříže. Ostravský krajský soud jim vyměřil tresty od tří a půl do čtyř let vězení. Čtveřice celníků z Karvinska a Frýdeckomístecka umožňovala pěti pašerákům provážet přes hranice nekolkované cigarety. Škoda na dani a clu byla vyčíslena na více než čtyři miliony korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

cigarety-stánek

Hlavním důkazem proti obžalovaným celníkům byly odposlechy telefonátů a deník vůdce celé skupiny Radomíra Spratka, který si detailně rozepisoval jednotlivé jízdy. Spratek stráví ve vězení pět let. Obvinění svou vinu stále popírají a někteří z nich se proti rozsudku na místě odvolali.

Celníci byli kromě vězení potrestáni také zákazem výkonu funkce. O práci ve státní správě se nemohou ucházet po dobu pěti let. Státní zástupce Miroslav Valový je s verdiktem spokojený. "Stupeň společenské nebezpečnosti je velmi vysoký. U pracovníků státních orgánů by dodržování zákonů mělo být skutečně na první místě."

Andrea Čánová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme