Soud potrestal lékaře, který autem srazil dítě

Lékař, jenž loni srazil v podnapilém stavu v areálu vinohradské nemocnice v Praze dvouletou holčičku, má jít na dva a půl roku do vězení. Rozhodl o tom Obvodní soud pro Prahu 2, který lékaře uznal vinným z těžké újmy na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky. Bývalému doktorovi vinohradské kliniky Janu Karasovi soud také zakázal řízení všech typů vozů po dobu pěti let. Obžalovaný se proti rozsudku na místě odvolal, případem se tedy bude znovu zabývat pražský městský soud.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Karas

Jan Karas | Foto: Michal Kamaryt

Jan Karas se rozhodl u soudu nevypovídat. Podle matky zraněné Lucinky se rodině lékař už omluvil. "Dostali jsme od pana doktora omluvný dopis," řekla Marta Šimrová. Rodina už také dostala částečnou náhradu škody za bolestné. "My bychom ještě rádi žádali nemajetkovou újmu, o tom se teď jedná," doplňuje advokát Šimrových Ladislav Pavlů."

Janu Karasovi naměřili policisté při dechové zkoušce po nehodě přes tři promile alkoholu. Napil se prý až poté. Tomu ale neodpovídají výpovědi soudních znalců.

Státní zástupce František Fiala je s výší uloženého trestu spokojen. "Trest odpovídá přesně návrhu, který jsem podal, a ten návrh si myslím odpovídá všem okolnostem tohoto případu."

Karasovi hrozil trest od šesti měsíců do pěti let vězení. Obhajoba se proti rozsudku v polovině sazby na místě odvolala. Dívenka si následky zranění ponese do konce života.

Marika Táborská, Ladislav Hruška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme