Soud potrestal muže, který vyhrožoval exministru Kalouskovi atentátem

Dva roky se čtyřletou zkušební dobou - to je trest pro Zbyňka Průšu za výhrůžky vůči exministru financí Miroslavu Kalouskovi, jeho rodině a členům vlády. Městský soud v Praze ho uznal vinným z přípravy teroristického útoku. Rozsudek zatím není pravomocný, státní žalobce i obhajoba si ponechali lhůtu pro odvolání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Kalousek u Městského soudu v Praze. 19. 11. 2013 | Zdroj: ČTK

Zbyněk Průša měl podle obžaloby loni v dubnu a v červnu na poslanecký mail tehdejšího ministra financí Miroslava Kalouska poslat zprávu, ve které vyhrožoval atentátem.

Průšovi vadilo, že mu vláda brání ve spokojeném životě, systém vlády dovádí k zoufalství a sebevraždám jeho blízké známé a on sám, jakožto vysoce vzdělaný člověk, přesně ví, jak většinu ministrů zničit, přestože bohužel padnou nevinní lidé.

V dnešním hlavním líčení vypovídal i Miroslav Kalousek. „Já jsem přišel učinit pouze svědeckou výpověď. Víte, výhružné dopisy jsou běžnou, téměř každodenní agendou pošty,“ řekl novinářům a dodal:

„Tento výhružný dopis byl výjimečný tím, že vyhrožoval nejen mně, ale i řadě dalších lidí včetně nevinných obětí. To jsem si nechtěl vzít na svědomí, na to neupozornit, a dal jsem pokyn předat to policii. Všechno ostatní bylo věcí orgánů činných v trestním řízení.“

Miroslav Petráček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme