Soud potrestal společníky Madokaru za machinace s LTO

Ústecký krajský soud poslal na pět a půl roku do vězení společníky děčínské firmy Madokar. Oběma také uložil peněžitý trest ve výši jeden milion 300 tisíc korun. Podle rozsudku nakupovali majitelé podniku lehký topný olej, který pak prodávali jako motorovou naftu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

cisterna (LTO)

Těmito obchody měli oba muži připravit stát na daních téměř o 128 milionů korun. Za to je ústecký soud poslal už v roce 1997 na osm let do vězení. Proti rozsudku se ale odvolali k Vrchnímu soudu v Praze, který případ vrátil policii k došetření. Úkolem policistů bylo prokázat, co v cisternách skutečně bylo - zda olej, nebo nafta.

I po 11 letech se podařilo z dokladů vyčíst, že cisterny přivezly do Madokaru lehký topný olej, který nepodléhal platbě spotřební daně. Jenže oba obchodníci olej bez jakékoli úpravy prodávali dál, a to jako motorovou naftu.

S rozsudkem nesouhlasil obhájce Jan Menč. "S ohledem na vstup do Unie doba trestního stíhání, která přesáhla 6 let, a pokud někdo není s to za šest let jednoznačně říct: Vinen, nebo nevinen, tak Evropský soud pro lidská práva na to má samozřejmě řešení. A s touto námitkou obhajoby se soud vůbec nevypořádal, takže my jsme navrhovali to trestní stíhání zastavit."

S výrokem o vině oba odsouzení nesouhlasili a na místě se odvolali. Státní zástupce si nechal lhůtu na rozmyšlenou.

Marika Táborská, Ivana Solničková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme