Soud potrestal znásilnění chlapce sedmi lety

Na sedm let mříže dnes poslal plzeňský krajský soud muže, který znásilnil třináctiletého školáka. Šestapadesátiletý recidivista Vlastimil Hamouz zneužil syna svých známých na toaletě vlaku. Vinu od začátku popíral, soud mu ale neuvěřil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudní síň

Případ se odehrál vloni 22. července ve vlaku na cestě z Holýšova na Domažlicku do Kladna. Hamouz se podle obžaloby vydal se za svým bývalým spoluvězněm do Holýšova, který ho pozval, aby u něj bydlel. Druhý den odtud odjel i s jeho třináctiletým synem. Hocha cestou dvakrát znásilnil.

Hamouz byl tehdy zrovna podmínečně propuštěn z vězení, kde si odpykával jedenáctiletý trest za vraždu družky. Svůj čin od začátku popíral. Podle Hamouze si hoch vše vymyslel a jeho rodina ho chce obrat o našetřené peníze. Soud dal ale zapravdu chlapci, který opakovaně vypověděl, že ho muž po pohrůžkou nožem zneužil. Dal mu prý za to dvakrát po stokoruně.

Proti Hamouzovi svědčily znalecké posudky. Podle lékařů měl chlapec poraněný konečník a událost popsal shodně v přípravném řízení i před soudem. Znalci uvedli, že ji vypovídá spontánně a věrohodně, i když jeho IQ je v rozmezí 63-65 bodů. Naopak Hamouz je podle znalců sexuálně úchylný a nejvíce ho přitahují chlapci ve věku 15 až 18 let.

Rozsudek není pravomocný, státní zástupkyně i odsouzený si ponechali lhůtu na rozmyšlenou. Pikud bude rozsudek potvrzen, odsedí si Hamouz nejen sedm let, ale i zbývající čtyři roky z předcházejícího uloženému trestu.

Jana Kosová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme