Soud potvrdil důchodci 8,5 roku za znásilnění batolete

Důchodce Ladislav Kovalský z Bohumína půjde za znásilnění čtrnáctiměsíční dcery a dlouhodobé pohlavní zneužívání její matky na osm a půl roku za mříže. Vrchní soud v Olomouci tak dnes potvrdil výši trestu, kterou muži uložil již ostravský krajský soud.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudní síň | Foto: Nejvyšší soud

Batole podle rozsudku Kovalský znásilnil loni ve svém bytě v Bohumíně na Karvinsku, když holčičku hlídal. Své praktiky si přitom fotografoval.

Případ vyšel najevo, když si loni nechal snímky s dítětem vyvolat v jedné z bohumínských drogérií. Odtud zakázka putovala do fotolabu v Teplicích. Snímků si všiml pracovník, který vše oznámil policii.

Soudci dnes rozsudek pouze formálně upravili. Podle mluvčího odvolacího soudu Petra Angyalossyho nebyl pro mírnější verdikt žádný důvod. "Krajský soud ne zcela přesně popsal jednotlivé skutky, ale nešlo o nic zásadního. Proto jsme také vyslovili stejný trest, protože se domníváme, že s ohledem na okolnosti případu a následky, které tam jsou zcela zjevné, je takto uložený trest adekvátní," uvesdl mluvčí.

Muž si svůj trest ve věznici se zvýšenou ostrahou odpyká i za pohlavní zneužívání matky dítěte, kterou zneužíval již od jejích 12 let. V tomto případu předseda senátu poukázal na to, že dívka k němu jezdila jako ke strýčkovi a i její rodina k němu dívku bez obav a s důvěrou pouštěla. Důchodce dívku vydíral fotografiemi až do její dospělosti, a donutil si tak její mlčenlivost.

Martin Hromádka, Alena Vykydalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme