Soud potvrdil Lubinovi podmíněný trest za tragickou nehodu

Bývalý hokejový reprezentant Ladislav Lubina za zavinění tragické nehody do vězení nepůjde. Krajský soud v Hradci Králové totiž potvrdil dvouletou podmínku, kterou Lubinovi letos na jaře udělil okresní soud.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Proti verdiktu okresního soudu z jara letošního roku se odvolal státní zástupce a pozůstalí po muži, který při nehodě u Trotina na Královéhradecku zahynul.

Státní zástupce Radek Felcman požadoval tříletou podmínku se zkušební dobou na pět let, a zákaz řízení na pět a půl roku. Lubina, kromě dvouleté podmínky, dostal zákaz řízení na čtyři roky.

"Rozdudek soudu prvého stupně dnešním dnem nabyl právní moci a mimo jiné dnešním dnem začíná běžet také lhůta trestu zákazu činnosti řízení všech motorových vozidel pro odsouzeného Lubinu," řekl místopředseda krajského soudu Miroslav Veselský.

Dnešní rozsudek je už tedy pravomocný a možné je pouze dovolání k Nejvyššímu soudu.

"Krajský soud zamítl všechna odvolání. To znamená, jak odvolání státního zástupce, tak i odvolání některých z poškozených s tím, že neakceptoval argumenty, které uváděli ve svých odvoláních proti rozsudku soudu prvého stupně," vysvětlil Veselský.

Přečtěte si také:
Policie obvinila hokejistu Lubinu za nehodu, hrozí mu až pět let vězení
Bývalý hokejista Lubina zřejmě zavinil nehodu, při které zemřel člověk

Ota Nehasil, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme