Soud potvrdil nevinu svědka v kauze CASA Daňhela v případu zneužití dívky

Osvobozující rozsudek pro bývalého armádního pilota a svědka v kauze letounů CASA Karla Daňhela dnes potvrdil Městský soud v Praze. Daňhel čelil obvinění ze zneužití mladistvé dívky. Ta už dřív uvedla, že si obvinění z pohlavního styku vymyslela.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Daňhel u Obvodního soudu pro Prahu 9. | Zdroj: ČTK

Navíc odmítla znovu vypovídat. Její předchozí svědectví nemohlo být u soudu použito z procesních důvodů.

„Trestní řád stanoví určité podmínky pro výslech osoby mladší 15 nebo 18 let tak, aby se dal použít před soudem a aby se vůbec dalo zjistit, co ta osoba říkala. A pokud nebyl použit tento způsob, nebyl u toho přítomen soudce, nebyl nahráván tento procesní úkon, tak to, co ta osoba řekla, se nedá před soudem ani přečíst,“ uvedla Daňhelova obhájkyně Lucie Hrdá.

Daňhel tvrdí, že si obvinění objednalo Vojenské zpravodajství. Pokud prý bude požádán, bude v kauze CASA dále vypovídat.

„Jsem rád, že už je celá tato anabáze konečně u konce a že konečně můžu začít žít normální život. Je to pouze příklad toho, jak Vojenské zpravodajství může být a bylo zneužito. Svůj názor jsem nezměnil, a pokud budu v kauze CASA vyzván k podání svědectví a tato kauza půjde k soudu, jsem připraven svědčit,“ oznámil.

Státní zástupkyně Hana Andělová se ale domnívá, že se Daňhel u soudu snažil případ CASA využít ve svůj prospěch. „Mám takový dojem, že obžalovaný mnohdy i využívá věci, která se týká letounů CASA, pro svoji obhajobu v této věci. To je můj názor a tak to i vyplývá z materiálů, které jsem viděla a s kterými jsem se seznámila,“ tvrdí.

Jaroslav Skalický, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme