Soud potvrdil podmínku pro lékařku, obviněnou za šíření TBC

Šest měsíců odnětí svobody s podmíněným odkladem na dva roky - takový je trest pro lékařku pražského Vinohradské nemocnice Hanu Burešovou. Dnes ho potvrdil Obvodní soud pro Prahu 10. Podle něj je lékařka vinna, že svou nedbalostí mohla způsobit šíření tuberkulózy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudní síň | Foto: Justice.cz

Lékařka v prosinci minulého roku vyšetřila slovenského bezdomovce s podezřením na tuberkulózu. Informovala ho o možných rizicích, ale nezajistila jeho okamžitý transport na specializované oddělení. Spokojila se jen s ujištěním jeho přítele, že ho do nemocnice odveze.

Soudní znalec vysvětlil, že převoz blízkými či příbuznými pacienta je vcelku běžnou praxí. Podle názoru soudkyně ale to, co je běžné, nemusí být správné. Těžce nemocný Slovák za čtyři dny nato zemřel na otevřenou tuberkulózu, a mezitím mohl nakazit další lidi.

Soudkyně tedy dnes pouze potvrdila svůj dřívější verdikt o vině a podmíněném trestu. Hana Burešová se na místě odvolala.

Pavla Dluhoschová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme