Soud potvrdil řidiči Smetanovi za vyhýbání se vězení podmíněný trest

Olomoucký krajský soud dnes potvrdil podmíněný trest Romanu Smetanovi. Za to, že se vyhýbal vězení, dostal olomoucký řidič tři měsíce s odkladem na 14 měsíců. Smetana politikům na předvolebních plakátech připsal své komentáře a přimaloval jim tykadla. Za to ho okresní soud potrestal obecně prospěšnými pracemi. Ty však Smetana odmítl, a musel tak na sto dní do vězení. Tomu se muž vyhýbal, policistům se sám dobrovolně přihlásil až po čase.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Smetana přichází mezi novináři na policejní služebnu v centru Prahy podat vysvětlení | Zdroj: ČTK

Bývalý řidič olomoucké městské hromadné dopravy proto dostal v lednu podmínku u okresního soudu za nenastoupení do vězení. Státní zástupce se tehdy na místě odvolal. Podle něj se Smetana vyhýbal vězení zcela záměrně a patří za mříže.

„Jsem toho názoru, že pokud se někdo dopustí trestné činnosti v bezprostřední časové návaznosti poté, co byl odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody, tak nepřichází v úvahu podmíněný trest odnětí svobody,“ odůvodnil státní zástupce Jaroslav Kouřil.

Roman Smetana dnes u soudu nebyl. Poslal dopis, ve kterém uvedl, že již nemá k případu co říct a že se nechce potkat s novináři. V jeho nepřítomnosti tak krajský soud zamítl odvolání státního zástupce a potvrdil podmínku, kterou Smetanovi v lednu vyměřil olomoucký okresní soud.

Případ však možná ještě nekončí, protože žalobce uvažuje, že podá dovolání k Nejvyššímu soudu.

Tereza Bartůňková, Ivo Opletal, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme