Soud pozastavil činnost několika stranám

Nejvyšší soud České republiky pozastavil činnost dvěma politickým stranám a jednomu hnutí. Jde o Agrární stranu, Celostátní aktiv občanů a Republikánskou unii. Důvodem je opakované nesplnění povinnosti politických stran předkládat úplné výroční zprávy. Pozastavení činnosti Strany československých komunistů a Strany zelených ale soud neschválil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pozastavení činnosti celkem sedmi stranám a hnutím, které za roky 1996 a 97 nepředložily parlamentu své výroční finanční zprávy nebo je předložily neúplné, navrhla Nejvyššímu soudu vláda. Postižené strany nyní mají jeden rok na odstranění právních nedostatků. Pokud tak neučiní, vláda navrhne Nejvyššímu soudu jejich zrušení. Předseda Agrární strany Miloš Vaňura se odmítl k verdiktu soudu vyjádřit, zástupci Celostátního aktivu občanů a Republikánské unie se k dnešnímu projednávání nedostavili.

V případě Štěpánovy Strany československých komunistů a Strany zelených soud konstatoval, že i když v minulosti nepředkládaly své zprávy včas, v následujících letech se polepšily. Pochybení se tudíž nedopouštěly dlouhodobě.

Markéta Kaclová, Marika Táborská, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme