Soud přehrával odposlechy rozhovorů expremiéra Nečase s někdejší šéfkou jeho kabinetu

V kauze údajného zneužití vojenského zpravodajství soud přehrával odposlechy z mobilních telefonů. Zazněly hlavně rozhovory bývalého premiéra Petra Nečase s někdejší šéfkou jeho kabinetu Janou Nagyovou, dnes Nečasovou. Podle státního zástupce Rostislava Bajgera obžalovaná Nečasová tehdejšího předsedu vlády tlačila do rozvodu a jeho tehdejší ženu Radku prý nechala sledovat kvůli získání kompromitujících materiálů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jana Nečasová a Petr Nečas u soudu | Zdroj: ČTK

„My jsme se snažili dokázat motiv. Bylo tvrzeno, že od roku 2011 existovala určitá dohoda ve vztahu paní obžalované Nečasové, že dojde k rozvodu manželství. K tomu nedocházelo a podle nás tyto odposlechy dokazují, že byl vyvíjen tlak na svědka Nečase s tím, urychlit realizaci té dohody,“ říká státní zástupce Rostislav Bajger.

Právník Jany Nečasové Eduard Bruna takový motiv odmítá. Vojenské zpravodajství prý Nečasovu rodinu sledovalo kvůli hrozícímu nebezpečí.

„Manžel paní Nečasové už jako svědek vypovídal, že se o tom rozvodu bavili řadu let. Takže se domnívám, že ty odposlechy neukazují na to, že by na něj tlačil, ale naopak byl natěšený, že se bude rozvádět. Myslím si, že důkaz o tom, že by ho tlačila do kouta, nikde není,“ uvádí Bruna.

Obvodní soud pro Prahu 1 případ odročil na čtvrtek. Zatím není jasné, jestli dojde na závěrečné řeči a vyhlášení rozsudku.

Loni soud všechny čtyři obžalované zprostil viny. Verdikt zrušil odvolací Městský soud v Praze a nařídil nové projednání.

Obžalobě čelí celkem čtyři lidé - vedle bývalé šéfky kabinetu premiéra Jany Nečasové, dřív Nagyové, také zpravodajec Jan Pohůnek a bývalí šéfové Vojenského zpravodajství Milan Kovanda a Ondrej Páleník. Všichni vinu odmítají.

Kauza Nagyová | Foto: Český rozhlas

Veronika Hlaváčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme