Soud případ čínského gangu odročil

Hlavní líčení s čínským gangem obviněným z únosu bylo odročeno až na příští rok. Pět mužů a dvě ženy loni v lednu unesli čtyřiadvacetiletou dceru čínského restauratéra, uvěznili ji na neznámém místě a od jejího otce požadovali výkupné asi šest milionů korun. Soud byl odročen kvůli tomu, že se nedostavili někteří obžalovaní. Mužům hrozí až 12 let vězení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudní síň | Foto: Justice.cz

Sedmičlená skupina Číňanů požadovala 6 miliónů korun. 24letou dívku drželi měsíc na neznámém místě. Její otec jim nakonec zaplatil dva milióny korun, a dívka se tak dostala na svobodu. Rodina nahlásila únos policii, později ale dostala strach a přestala spolupracovat. Polciisté přesto únosce dopadli.

Jak Radiožurnálu řekl státní zástupce Jiří Bednář, z vazby jsou prouštěny obě Číňanky, protože jejich účast na únosu byla pouze okrajová. To se týká i dalších dvou obžalovaných. Ti se ale spolu s jednou z žen k soudu nedostavili. Ostatní tři muže přivedli k soudu v poutech. "První dva jsou odsouzeni Městským soudem v Praze pro vraždu čínského manželského páru v Řepích. Jeden dostal dostal 20 let a ten druhý 18 let. Ten třetí pachatel je ve vydávací vazbě, protože se účastnil v roce 94 dvojnásobné vraždy v Bukurešti."

Markéta Kaclová, František Lutonský, Alžběta Havlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme