Soud přiznal dědičce rodu Walderode restituční nárok

V restituční kauze Walderode nastal průlom. Liberecký krajský soud přiznal dědičce po hraběti Karlu des Fours Walderode pozemek o výměře čtvrt hektaru ve Žďárku nedaleko Turnova. Zrušil tak rozhodnutí okresního soudu, který pozemek původně vydat odmítl.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudní síň

soudní síň | Foto: Nejvyšší soud

Rozsudek, že vdova po hraběti Johanna Kammerlanderové je vlastníkem nemovitosti, je první v historii restituční kauzy Walderode. A ta trvá už patnáct let. Kammerlanderové přiznává jinak celkem bezcenný kus lesa u rychlostní silnice z Turnova do Liberce.

Může to ale mít vliv na posuzování dalších žalob, které leží u semilského a jabloneckého soudu. Obec Žďárek se proto dovolá k Nejvyššímu soudu v Brně. Úřady zabavily majetek rodu Walderode podle takzvaných Benešových dekretů. Až dosud žádný majetek nevydaly.

Milan Brunclík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme