Soud prodloužil vazbu Kevinu Dahlgrenovi, je obžalován z vraždy čtyř lidí

Krajský soud v Brně prodloužil vazbu Kevinu Dahlgrenovi, a to kvůli obavám, že by mohl uprchnout. Američan podle obžaloby zavraždil v Brně před třemi roky své čtyři příbuzné. Dahlgren je ve vazbě od loňského srpna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ozbrojená eskorta přivezla Kevina Dahlgrena z vazební věznice ke Krajskému soudu v Brně dnes ráno | Zdroj: ČTK

Jednání se konalo za zavřenými dveřmi a trvalo zhruba půl hodiny.

Advokát Kevina Dahlgrena Richard Špíšek stejně jako při minulých jednáních navrhoval nahradit vazbu dohledem probačního úředníka, zákazem vycestování nebo peněžitou kaucí.

Žádný z těchto návrhů ale soud nepřijal. Důvodem je riziko, že by se Američan mohl pokusit uprchnout.

„Klient byl srozuměn s tím, že to s největší pravděpodobností takto skončí. Žádné připomínky k průběhu vazby neměl. Momentálně je na izolaci. Pokud je mi známo, bezpečnostní opatření jsou tam zvýšená,“ řekl Špíšek.

Další prodloužení vazby kvůli obavám z útěku žádala státní zástupkyně Ludmila Doležalová.

Na dotazy novinářů, zda se cítí vinen, Dahlgren nereagoval | Foto: ČTK

„Je to cizinec, který zde nemá žádné zázemí, ani pracovní ani rodinné, a nakonec nelze pominout i dlouhou dobu, která probíhala v souvislosti s extradičním řízením. Takže jsem přesvědčena, že důvody pro ponechání obžalovaného ve vazbě jsou i nadále. Po propuštění na svobodu by uprchl nebo se skrýval,“ myslí si.

Během jednání se prý Dahlgren nijak zvlášť nevyjadřoval, se soudem komunikoval za pomoci tlumočnice. Podle Špíška není psychický stav jeho klienta příliš dobrý a odpovídá tomu, že mu hrozí trest doživotního vězení.

Kevin Dahlgren podle policie zavraždil v květnu roku 2013 v rodinném domě v Brně-Ivanovicích své čtyři příbuzné a pak tam založil požár.

Jedná se o prvního amerického občana, kterého Spojené státy vydaly k trestnímu stíhání v Česku. Hlavní líčení začne 31. května.

Vlasta Gajdošíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme