Soud projedná žádost o třímilionové odškodné za smrt dítěte

O třech milionech odškodného za smrt dítěte má dnes rozhodnout brněnský krajský soud. Projedná totiž žalobu Evy Kratochvílové a její rodiny na Fakultní nemocnici v Brně. Rodina chce odškodnit smrt dcery Nely. Novorozeně přišlo o život poté, co se popálilo v nemocnici od vyhřívací podušky na 40 procentech těla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudní síň | Foto: Nejvyšší soud

Bezmála 700 tisíc korun. Tolik už nemocnice rodině jako odškodné uhradila. Kratochvílovi ale za způsobenou citovou újmu požadují další peníze. Podle soudců totiž odškodnění stanovené zákonem nemusí být dostatečné a každý případ je třeba posoudit individuálně.

Tragédie se stala v dubnu 2006. Novorozené dítě dali zdravotníci po zákroku na vyhřívací podušku. Ta mu způsobila popáleniny druhého a třetího stupně, na které zemřelo.

Podle zdravotníků to mohla zavinit technická závada na spotřebiči - jeho výrobce to ale odmítá. Policie nezjistila, že by byl za smrt dítěte někdo trestně odpovědný. Kriminalisté proto případ odložili.

Lenka Jansová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme