Soud projedná žalobu exministryně Parkanové proti pokutě za zveřejnění výslechů v kauze CASA

Městský soud v úterý projedná žalobu exministryně obrany Vlasty Parkanové. Ta ji podala předloni proti šestnácti tisícové pokutě od Úřadu pro ochranu osobních údajů. Podle jeho mluvčího Davida Pavláta ji dostala proto, že porušila povinnost mlčenlivosti, když zveřejnila výslechy v kauze nákupu letounů CASA.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlasta Parkanová po jednání imunitního výboru | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

V předložené žalobě například stojí, že rozhodnutí úřadu potlačuje svobodu slova. Zároveň prý porušuje i právo veřejně se hájit.

„Zejména proti veřejnému obvinění a pak proti obvinění ze spáchání trestného činu," píše se v dokumentu, který Parkanová zveřejnila na svém webu.

Parkanová porušila mlčenlivost

Podle mluvčího Davida Pavláta ale exministryně porušila povinnost mlčenlivosti. „Na webových stránkách bylo vystaveno 37 protokolů o výsleších svědků, které nebyly dostatečně anonymizovány,“ popisuje Pavlát.

‚Soudní maraton Parkanová‘. Už dvě soudkyně se z případu vyloučily kvůli podjatosti

Číst článek

U konce není ani kauza kolem údajně předražených letounů CASA, ve které je Parkanová obžalovaná. Obvodní soud pro Prahu 6 ji letos vrátil k došetření.

Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru