Soud propustil vraha Kočky mladšího. Ďuričko nesmí vlastnit zbraň ani pít alkohol

Okresní soud v Karviné v pondělí podmíněně propustil z vězení Bohumíra Ďurička, který byl odsouzen za vraždu. Ďuričko požádal o propuštění, když si odpykal dvě třetiny trestu, který činil 12,5 roku vězení.

Karviná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bohumír Ďuričko u soudu | Zdroj: ČTK

Soud mu v pondělí stanovil zkušební dobu na sedm let. Propuštěný muž nesmí pít alkohol ani vlastnit zbraň.

Vrah Kočky mladšího zatím zůstane ve vězení. Soud chce nejdříve vyslechnout psychology

Číst článek

„Co se má stát, se stane. Schovávat se nebudu," řekl Ďuričko na otázku, zda se cítí ohrožen. Uvedl také, že neprůstřelnou vestu si objednal z Bolívie. Jeho první kroky budou mířit za rodinou. „Slíbil jsem dětem, že budu do večera doma. A asi to stihnu," řekl.

„Taky se těším, až se okoupu ve vlastní vaně. Tady (ve věznici) vana nebyla. Devět let jsem ji neviděl. Těším se, až smyju ze sebe to koncentrované zlo," řekl. Na chování spoluvězňů a vězeňské služby si nestěžuje. „Měl jsem přirozený respekt odsouzených," uvedl. Hned několik z nich to potvrdilo a hlasitým voláním z oken se s Ďuričkem loučili. 

Bývalý hoteliér už v tomto oboru podnikat nechce. V nejbližších dnech si chce dát do pořádku doklady, založit bankovní účet. Plánuje vydání třetí knihy, jejíž rukopis si z vězení odnesl. Dvě mu už vyšly. Podnikat chce ve výrobě hraček. V době věznění získal patent na vzdělávací geometrickou hru. 

Ďuričko požádal o propuštění, když si odpykal dvě třetiny trestu, který činil 12,5 roku vězení. Soud mu dnes stanovil zkušební dobu na sedm let. Propuštěný muž nesmí pít alkohol ani vlastnit zbraň. Nesmí kontaktovat rodinu zavražděného, přibližovat se k nim ani k jejich obydlí na vzdálenost kratší než 100 metrů. V prvním roce na svobodě musí být od 22:00 do 06:00 doma. Také musí řádně platit výživné na děti a spolupracovat s probačním úředníkem.

Vražda se stala v roce 2008 v pražské restauraci po křtu a autogramiádě knihy tehdejšího předsedy ČSSD Jiřího Paroubka. Hoteliér Ďuričko a syn provozovatele pražské Matějské pouti Václav Kočka mladší se dostali do roztržky, při které Kočka hoteliéra nejméně jednou udeřil do obličeje. Ďuričko pak vytáhl od pasu zbraň a na svého protivníka třikrát vystřelil z bezprostřední vzdálenosti. Každý z výstřelů byl smrtelný.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme