Soud pustil Kulínského z vazby, žalobkyně je ale proti

Bohumil Kulínský má šanci na to, že v dohledné době opustí vazební celu. Obvodní soud pro Prahu 4 rozhodl o jeho propuštění na svobodu. Sbormistr Bambini di Praga, který je stíhán za sexuální zneužívání sboristek, ale za mřížemi zatím zůstává. Státní zástupkyně totiž proti rozhodnutí podala stížnost, kterou se bude zabývat pražský městský soud. Z jednací síně tak Kulínského odvedla eskorta opět v poutech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bohumil Kulínský u soudu | Zdroj: ČTK

Podle státní zástupkyně nadále hrozí, že by Bohumil Kulínský ovlivňoval svědkyně nebo pokračoval v trestné činnosti. Až do rozhodnutí městského soudu tak musí zůstat v cele. Obvodní soudce své rozhodnutí nechtěl nijak komentovat.

Obvodní soud pro Prahu 4 nyní musí rozhodnutí o propuštění z vazby sepsat a rozeslat všem zúčastněným stranám. Až se mu vrátí doručenky, předloží spis Městskému soudu v Praze. Podle soudce to může trvat i několik týdnů.

Bohumil Kulínský je ve vazbě od loňského listopadu kvůli údajnému sexuálnímu zneužívání 49 bývalých členek sboru. Vazba mu byla prodloužena v únoru, ale Ústavní soud včera rozhodl, že se tak stalo v rozporu s Ústavou. Sbormistr totiž nedostal možnost se k prodloužení vazby vyjádřit, čímž byla zkrácena jeho základní práva.

Manželku Kulínského Lindu Vágnerovou dnešní rozhodnutí soudu potěšilo. "Jsem potěšena verdiktem obvodního soudu, protože tento soud pochybil a svoji chybu dnes v podstatě napravil. To, že si státní zástupkyně podala stížnost, mě vůbec nepřekvapuje, protože tato dáma mi připadá od začátku zaujatá."

Podle policie trestná činnost Kulínského spadá do let 1984 až 2004. Podle obvinění dívky například osahával v sauně, nejméně ve dvou případech měl údajně s nezletilými pohlavní styk. Devadesát procent případů se prý stalo na zájezdech po republice a v zahraničí.

Některé z poškozených byly v době, kdy je Kulínský údajně sexuálně obtěžoval, starší 15 let. Protože však byly v závislém postavení na sbormistrovi, týká se paragraf o pohlavním zneužívání i jejich kontaktů s Kulínským. Pokud by později soudy prokázaly Kulínského vinu, vazba by se mu odečetla od výše trestu.

Marika Táborská, Hana Jurášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme