Soud rozhodl, že Eurotel musí pokutu zaplatit

Pokutu 48 milionů korun musí zaplatit společnost Eurotel. Jde o postih, který mu v roce 2002 udělil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže za to, že spolu s Radiomobilem účtovaly zákazníkům za minutu volání do sítě třetího operátora na trhu, společnosti Český Mobil, více než mezi sebou navzájem. Zneužily tak svého dominantního postavení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudcovské kladívko

Soudcovské kladívko | Zdroj: AFP

Nejvyšší správní soud dnes zamítl žalobu Eurotelu, a rozhodnutí antimonopolního úřadu je tak definitivně platné. Radiožurnálu to potvrdil předseda senátu Nejvyššího správního soudu Václav Novotný.

"Z hlediska postupu podle soudního řádu správního, podle kterého tento soud postupoval, jde o rozhodnutí konečné a proti němu řádný opravný prostředek možný není."

Eurotel s rozhodnutím nesouhlasí, pokutu ale zaplatí. Mluvčí Eurotelu Diana Dobálová uvedla, že společnost zvažuje další právní kroky včetně podání stížnosti k Ústavnímu soudu.

Marika Táborská, Štěpánka Čechová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme