Soud rozhodne o Dělnické straně zřejmě v únoru

Nejvyšší správní soud odročil jednání o Dělnické straně na únor. To by měl oznámit, jak rozhodl o návrhu vlády na zrušení této krajně pravicové strany. Přesný termín dalšího jednání však nestanovil.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejvyšší správní soud v Brně (Ilustrační foto)

Nejvyšší správní soud v Brně (Ilustrační foto) | Foto: Tomáš Adamec | Zdroj: Český rozhlas

Soud projednával osud Dělnické strany čtyři dny. Dokazování už skončilo, zbývá jen vyhlásit rozhodnutí.

V závěrečném návrhu advokát vlády Tomáš Sokol uvedl, že provedené důkazy potvrdily důvodnost návrhu na rozpuštění strany.

"Jsou splněny všechny zákonné podmínky, mimo jiné tak, jak byly reflektovány v předchozím rozhodnutí Nejvyššího správního soudu z března loňského roku."

Loni soudci stejného zvláštního senátu odmítli vládní návrh na rozpuštění Dělnické strany kvůli nedostatku důkazů a celkové formální nedokonalosti.

Tentokrát vláda předložila návrh na 70 stránkách, který doplňovalo 85 příloh v podobě policejních zpráv, článků z internetu, tiskovin Dělnické strany a třeba také policejních záběrů z bitek v Janově. Další dokumenty předkládala vláda přímo při jednání.

Marika Táborská, Vladan Dokoupil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme