Soud rozhodne o trestu v kauze Viktorie ve středu

Korupční aféra kolem fotbalové první ligy zřejmě míří do finále. Rozsudek nad bývalým manažerem Viktorie Žižkov Ivanem Horníkem a deseti rozhodčími a delegáty Českomoravského fotbalového svazu padne ve středu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

peníze, úplatek | Foto: Rádio Praha

Kauza začala v letech 2003 a 2004, kdy policie zahájila odposlech telefonu Ivana Horníka. Konkrétní částky úplatků se podle policie skrývaly za "kily jablek", "litry nafty" a dalšími jinotaji.

Z odposlechů mimo jiné vyplynulo i to, že se Horník vychloubal svými kontakty na fotbalové novináře. "Já jsem vůbec neměl tušení, že on mým jménem jakýmkoliv způsobem operuje," řekl dnes soudu redaktor České televize Pavel Čapek.

Obžalovaný Horník o něm do telefonu mluvil jako o Čapounovi, kterého má, a tím má, rozuměno v kapse, i pořad Dohráno. Podle Čapka je to zjevná neznalost televizní praxe. "Kdyby chtěl jakýmkoliv způsobem ovlivnit pořad Dohráno, tak by se musel spojit s redaktory, kteří jednotlivé reportáže vyrábějí, protože ti jsou na tom zápase a ti vědí, co se tam stalo," řekl Čapek.

V kauze už byli pravomocně odsouzeni rozhodčí Vladimír Pastyřík, který byl jako bývalý policista souzen samostatně, a delegát svazu Jiří Vlček. Ten jako jediný přijal trest ve zkráceném řízení. Oba muži dostali podmíněný trest a pokutu ve výši 30.000 korun.

Marek Janáč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme