Soud rozhodne v kauze údajného tunelování Čepra. Žalobce žádá pro Krejčíře 15 let

Soud vynese rozsudek v kauze údajného tunelování státního podniku Čepro. Pro podnikatele Radovana Krejčíře žádá státní zástupce za podvod, padělání peněz a přípravu vraždy celníka až 15letý trest a propadnutí majetku. Nepodmíněné tresty odnětí svobody chce i pro údajné členy Krejčířovy zločinecké skupiny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radovan Krejčíř u soudu (foto z prosince 2013) | Zdroj: ČTK

Podle obžaloby se Krejčíř a bývalý obchodní ředitel Čepra Martin Pechan pokusili podnik vytunelovat pomocí fiktivních pohledávek ve výši zhruba tří miliard korun. Peníze vymáhali soudně a exekuci zastavila až policie.

Krejčíř pak chtěl údajně vymáhat po státu dvě miliardy korun tak, že nechal ve firmě Tukový průmysl uložit padělané peníze a chystal se podplatit celníka, který měl peníze naoko zabavit a uprchnout. Krejčíř se ho prý nakonec chtěl zbavit.

Po 33 jednacích dnech dnes soud vynese rozsudek, potvrdila mluvčí Markéta Puci:

„Městský soud v Praze v pátek vyhlásí rozsudek nad 11 obžalovanými, mezi nimiž je i uprchlý obžalovaný Radovan Krejčíř.“

Státní zástupce Jaroslav Dolejší žádá tresty při horní hranici sazby. Před rozsudkem to ale odmítl komentovat.

„Protože nechci zavdat nějaký důvod k tomu, aby byl zpochybňovaný postup státního zastupitelství v této věci,“ vysvětlil před časem Dolejší.

Obžalovaní u soudu vinu popřeli. Obhájkyně uprchlého Krejčíře Petra Lamková se odmítla před rozsudkem k případu vyjádřit.

Radovan Krejčíř je v současné době ve vazbě v Jihoafrické republice. Tamní soud ho viní z pokusu o vraždu, únos a držení drog. O vydání podnikatele usiluje Česko od roku 2007. V minulosti už ho české soudy odsoudily za daňové úniky a další skutky k víc než 10 rokům vězení.

Kauza Radovan Krejčíř | Foto: Český rozhlas

Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme