Soud s Davidem Rathem byl o dva dny odročen kvůli nemoci jednoho z přísedících

Výslechy dalších svědků a čtením listinných důkazů ze spisu měl dnes pokračovat soud s bývalým hejtmanem Davidem Rathem. Byl ale odročen na čtvrtek. Důvodem je onemocnění jednoho z přísedících v trestním senátu. Rath spolu s dalšími deseti lidmi čelí žalobě za údajnou korupci při zadávání veřejných zakázek ve Středočeském kraji.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní eskorta přivádí bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha do jednací síně Krajského soudu v Praze | Foto: ČTK

David Rath si minulý týden podal stížnost proti tomu, že ho krajský soud odmítl pustit z vazby. Rozhodovat tak bude Vrchní soud v Praze.

Kdy konkrétně, to se ale podle státního zástupce Petra Jiráta dá odhadnout jen těžko:

„Krajský soud nejprve musí to usnesení vyhotovit, musí ho doručit - mně, panu obžalovanému a advokátům. Až se mu vrátí zpátky doklady o doručení, teprve potom může ten spisový materiál poslat vrchnímu soudu k rozhodnutí,“ vysvětlil státní zástupce.

Policie minulý týden v Rathově kauze nově obvinila devět lidí a osm firem. Stíhá je pro přijetí úplatku, podplácení či poškození finančních zájmů Evropské unie. Dalšímu obvinění tak čelí sám Rath i Petr Kott a Kateřina Pancová.

Mezi obviněnými společnostmi figuruje i Metrostav, největší česká stavební firma.

Jana Čermáková, mta, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme