Soud s Hučínem bude od úterý otevřen pro veřejnost

Před Okresním soudem v Přerově dnes opět stanul někdejší disident a příslušník Bezpečnostní informační služby Vladimír Hučín. Podle státního zástupce měl známý antikomunista v době svého působení u BIS vyvolávat v lidech pocit ohrožení levicovým extremismem, přechovávat tajné materiály, neoprávněně shromažďovat osobní data a nelegálně držet zbraně a výbušniny. Dnešní líčení se opět konalo za zavřenými dveřmi, od zítřka se ale už soudní síň má pro veřejnost otevřít.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Hučín (vpravo) | Foto: ČTK

Podle soudce Michala Jelínka dnes v soudní síni v rámci dalšího dokazování zazněly i utajované skutečnosti. Po květnových výsleších svědků z řad příslušníků Bezpečnostní informační služby a policistů přijdou v úterý na řadu civilisté, a tak soudce vyhoví žádostí obhájců a do jednací síně pustí veřejnost.

"Budou probíhat výslechy dalších svědků, kteří už nebudou hovořit o utajovaných skutečnostech, dále budeme vyslýchat znalce, kteří v přípravném řízení zpracovávali znalecký posudek na pana obžalovaného," uvedl soudce Jelínek.

Vladimír Hučín dosud všechna obvinění odmítá jako vykonstruovaná. Podle něj také neexistuje důvod k tomu, aby byl celý proces utajován.

"Nejlépe by bylo, kdyby se celý ten zpravodajský spis zveřejnil, a ohrožení mohou cítit pouze ti, kteří prošli podvodem přes bezpečnostní prověrky a dneska ovládají státní správu," myslí si Hučín.

Jeho případ se projednává již třetím rokem. K dnešnímu dni čítá sedmisvazkový spis už více než 2600 stran.

Marika Táborská, Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme