Soud s Hučínem bude od úterý otevřen pro veřejnost

Před Okresním soudem v Přerově dnes opět stanul někdejší disident a příslušník Bezpečnostní informační služby Vladimír Hučín. Podle státního zástupce měl známý antikomunista v době svého působení u BIS vyvolávat v lidech pocit ohrožení levicovým extremismem, přechovávat tajné materiály, neoprávněně shromažďovat osobní data a nelegálně držet zbraně a výbušniny. Dnešní líčení se opět konalo za zavřenými dveřmi, od zítřka se ale už soudní síň má pro veřejnost otevřít.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Hučín (vpravo) | Zdroj: ČTK

Podle soudce Michala Jelínka dnes v soudní síni v rámci dalšího dokazování zazněly i utajované skutečnosti. Po květnových výsleších svědků z řad příslušníků Bezpečnostní informační služby a policistů přijdou v úterý na řadu civilisté, a tak soudce vyhoví žádostí obhájců a do jednací síně pustí veřejnost.

"Budou probíhat výslechy dalších svědků, kteří už nebudou hovořit o utajovaných skutečnostech, dále budeme vyslýchat znalce, kteří v přípravném řízení zpracovávali znalecký posudek na pana obžalovaného," uvedl soudce Jelínek.

Vladimír Hučín dosud všechna obvinění odmítá jako vykonstruovaná. Podle něj také neexistuje důvod k tomu, aby byl celý proces utajován.

"Nejlépe by bylo, kdyby se celý ten zpravodajský spis zveřejnil, a ohrožení mohou cítit pouze ti, kteří prošli podvodem přes bezpečnostní prověrky a dneska ovládají státní správu," myslí si Hučín.

Jeho případ se projednává již třetím rokem. K dnešnímu dni čítá sedmisvazkový spis už více než 2600 stran.

Marika Táborská, Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme