Soud s Hučínem odročen na květen

U Okresního soudu v Přerově pokračovalo hlavní líčení s bývalým kapitánem civilní kontrarozvědky Vladimírem Hučínem. Ten čelí od loňského roku obvinění ze spáchání sedmi trestných činů, za což mu hrozí několikaletý trest odnětí svobody. K vlastnímu výslechu Hučína ani dnes nedošlo a líčení bylo odročeno na konec května.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Hučín | Foto: Vladislav Galgonek

Vladimír Hučín dnes odmítl před soudem vypovídat. Protože jako bývalý kapitán BIS nebyl zbaven mlčenlivosti, obává se, aby se nedostal do rozporu se zákonem. Hlavní líčení tak pokračovalo jen výslechem druhého obžalovaného, lékaře Jana Chmelaře. Vyšetřovatel ho viní z pokusu o podvod, kterého se měl dopustit tím, že neukončil pracovní neschopnost Vladimíra Hučína v čase, kdy byl vzat do vazby.

Jednání přerovského soudu také dnes probíhalo za zavřenými dveřmi - v dopise proti tomu ostře protestovalo pražské ústředí Konfederace politických vězňů. O důvody vyloučení veřejnosti z procesu se na místě zajímal i lidovecký poslanec Tomáš Kvapil.

Markéta Kaclová, Marika Táborská, Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme