Soud s lékařem Bartákem byl odročen na leden, znalci musí dopracovat další posudky

Liberecký soud dnes odročil případ lékaře Jaroslava Bartáka na konec ledna příštího roku. Na žádost obhajoby budou znalci zpracovávat nové posudky. Barták, který je ve vězení za sexuální obtěžování asistentek, podle žaloby plánoval ve své cele vraždy tří lidí a také vydírání dalších. Trestní senát v Liberci Bartáka už loni odsoudil do vězení na 18 let, vrchní soud ale případ vrátil k doplnění důkazů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lékař Jaroslav Barták obžalovaný z plánování tří vražd a vydírání u Krajského soudu v Liberci | Zdroj: ČTK

Hlavním svědkem kauzy je Bartákův spoluvězeň, se kterým se měl obžalovaný na vraždách, vydírání a mučení domlouvat. Recidivista ale nakonec o záměru informoval kriminalisty.

Věrohodnost svědka, který strávil půl života ve vězení, však zpochybňuje obhajoba, proto chce detailněji posoudit jeho osobnostní profil.

Soudkyně Eva Drahotová tak odročila líčení na leden. „Budeme žádat znalce o doplnění znaleckého posudku,“ řekla.

Státní zástupce Radim Kadlček s tím nemá problém. „Je to očekávatelný postup, který uložil vrchní soud,“ uvedl.

Barták, který si ve vězení odpykává 12 let za sexuální obtěžování asistentek, stále tvrdí, že celá kauza je komplotem spoluvězňů. Hrozí mu až výjimečný trest.

Ivana Bernáthová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme