Česko 0:0 Lotyšsko

Soud s Libuší Barkovou bude pokračovat za tři týdny

K pražskému Městskému soudu se dnes dostal případ přítelkyně rodiny bývalého premiéra Stanislava Grosse a podnikatelky Libuše Barkové. Čelí obžalobě z pojistného podvodu. Od pojišťovny měla sice získat celkem 12,7 miliónu, ale finanční ústav dokázal předložit důkazy o údajném podvodu jen na částku necelých 8 miliónů korun. Jak u soudu prohlásil zaměstnanec Kooperativy, dokumenty ke zbylým vyplaceným pojistkám se prý ztratily.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Libuše Barková | Zdroj: ČTK

Hlavní líčení s Barkovou bylo nakonec odročeno na 2. srpna. Jak potvrzuje žalobkyně v případu Alice Havlíková, důvodem bylo především to, že se k soudu nedostavila kvůli hospitalizaci v Motolské nemocnici matka Barkové.

"V jistém ohledu je podstatné, aby byla ve věci vyslechnuta. Dále byly obhájcem obžalované Barkové učiněny některé doplňující návrhy na dokazování. Z tohoto důvodu bylo hlavní líčení odročeno," řekla Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu Havlíková.

Podle soudkyně Marie Markové vyslechne soud matku Libuše Barkové mimo hlavní líčení. Sama Barková, které hrozí v případě prokázání viny z pojistného podvodu až dvanáctileté vězení, i dnes zopakovala své přesvědčení o své nevině: "Určitě, já to vím, že jsem nevinná. Ne, že se cítím, já to vím."

Milada Richterová, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme