Soud s Libuší Barkovou bude pokračovat za tři týdny

K pražskému Městskému soudu se dnes dostal případ přítelkyně rodiny bývalého premiéra Stanislava Grosse a podnikatelky Libuše Barkové. Čelí obžalobě z pojistného podvodu. Od pojišťovny měla sice získat celkem 12,7 miliónu, ale finanční ústav dokázal předložit důkazy o údajném podvodu jen na částku necelých 8 miliónů korun. Jak u soudu prohlásil zaměstnanec Kooperativy, dokumenty ke zbylým vyplaceným pojistkám se prý ztratily.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Libuše Barková | Foto: ČTK

Hlavní líčení s Barkovou bylo nakonec odročeno na 2. srpna. Jak potvrzuje žalobkyně v případu Alice Havlíková, důvodem bylo především to, že se k soudu nedostavila kvůli hospitalizaci v Motolské nemocnici matka Barkové.

"V jistém ohledu je podstatné, aby byla ve věci vyslechnuta. Dále byly obhájcem obžalované Barkové učiněny některé doplňující návrhy na dokazování. Z tohoto důvodu bylo hlavní líčení odročeno," řekla Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu Havlíková.

Podle soudkyně Marie Markové vyslechne soud matku Libuše Barkové mimo hlavní líčení. Sama Barková, které hrozí v případě prokázání viny z pojistného podvodu až dvanáctileté vězení, i dnes zopakovala své přesvědčení o své nevině: "Určitě, já to vím, že jsem nevinná. Ne, že se cítím, já to vím."

Milada Richterová, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme