Soud s Nečasovou se opět odkládá. Žalobce žádá výměnu soudkyně

Líčení v kauze takzvaných poslaneckých trafik a nezdaněných darů Jany Nečasové (dříve Nagyové) se odkládá. Soud měl pokračovat tento čtvrtek, ovšem soudkyně Helena Králová líčení zrušila. Žalobce Rostislav Bajger proti ní podle zjištění Radiožurnálu podal námitku podjatosti a požaduje její výměnu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jana Nagyová Nečasová soud | Foto: Filip Jandourek

„Paní doktorka rozhodla, že není podjatá, a do toho rozhodnutí podalo stížnost vrchní státní zastupitelství. Takže to bude muset na městský soud a z tohoto důvodu doktorka hlavní líčení zrušila,“ vysvětlila mluvčí obvodního soudu pro Prahu 1 Pavla Hájková.

Státní zástupce Bajger zdůvodňuje podjatost soudkyně tím, že ji nadřízený městský soud už odebral příbuznou kauzu údajného zneužití Vojenského zpravodajství, kde Nečasová rovněž figuruje.

Když Králová potřetí všechny zprostila viny, městský soud konstatoval, že důkazy hodnotí jednostranně, nelogicky a zaujatě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Žalobce v kauze takzvaných poslaneckých trafik a nezdaněných darů Jany Nagyové chce výměnu soudkyně.mp3

„Na základě tohoto rozhodnutí jsme dospěli k názoru, že uplatníme námitku podjatosti i ve věci tzv. poslaneckých trafik,“ vysvětlil Bajger Radiožurnálu. O případné výměně soudce bude rozhodovat Městský soud v Praze.

Proč vzali kauzu Nečasové soudkyni Králové? Hodnotila důkazy 'v extrémním rozporu se skutečností'

Číst článek

Soud kvůli trafikám byl přerušen už koncem loňského roku, tehdy ovšem z opačného důvodu. Obhájci tehdy tvrdili, že žalobce Bajger a jeho nadřízený - olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištvan - jsou osobně zaujatí vůči manželům Nečasovým. Žalobci to ale odmítli s tím, že v této fázi už o ničem nerozhodují, vše je v rukou soudu a nemohou tedy být nijak podjatí.

Rostislav Bajger řeší nejen tuto kauzu, ale i další větve celého případu.

Jana Klímová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme