Soud s Pacovskými byl odročen pro námitku podjatosti

Čechorakušan Ladislav Pacovský, který je společně se svým synem Johnem podezřelý z trojnásobné vraždy v Litvínovicích na Českobudějovicku, chce podat námitku pro podjatost českobudějovického krajského soudu. Oznámil to dnes v soudní síni poté, co senát odmítl jeho námitku uznat. Stížností se bude zabývat Vrchní soud v Praze. Senát proto hlavní líčení odročil do doby, než vrchní soud o podjatosti rozhodne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ladislav Pacovský (vpravo) a jeho syn John | Zdroj: ČTK

Podle Ladislava Pacovského by měl o případu rozhodovat jiný soud mimo Jihočeský kraj. Krajský soud v Českých Budějovicích má podle něj vztah k místní policii, která je proti němu zaujatá. Soudní líčení přirovnal ke komunistickým vykonstruovaným procesům.

Ladislava Pacovského českobudějovický soud už v únoru 2004 odsoudil za vraždu dvou mužů na doživotí a jeho syna za vraždu třetího muže na třináct let vězení. Všechny rozsudky ale poté zrušil Nejvyšší soud a vrátil případ zpět krajskému soudu.

Fakt, že se celá kauza opět otevřela, vzbuzuje podle starostky Litvínovic Aleny Novákové v obci obavy. "Samozřejmě vnímáme to. Všichni jsou z toho roztrpčeni. Co na to lze říct, ta skutečnost nás postavila před hotovou věc," vyjádřila se pro Český rozhlas Nováková.

Obhájce Ladislava Pacovského Tomáš Bouzek naopak nové projednávání u soudu vítá: "Já považuji důkazní řízení v tomto stádiu za omezené. V každém případě budeme trvat na výslechu balistika, protože balistický posudek spolu s protokolem o ohledání místa činu neodpovídá zjištěným skutečnostem. Jsou zde skutečnosti, které soud doposud nevysvětlil a odmítl se jimi zabývat."

Otec a syn Pacovští podle původního rozsudku předloni v červenci na litvínovické silnici dvěma zbraněmi zastřelili tři muže. Byli to manžel, syn a zeť ženy, jejíž sestra se přátelila s Pacovského bývalou manželkou Hanou. S ní se Pacovský přel o dům, často jí prý nadával a vyhrožoval. Podle některých svědků byl vražedný útok pomstou za to, že rodina Haně pomáhala.

Ondřej Černý, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme