Soud s Pacovskými byl odročen pro námitku podjatosti

Čechorakušan Ladislav Pacovský, který je společně se svým synem Johnem podezřelý z trojnásobné vraždy v Litvínovicích na Českobudějovicku, chce podat námitku pro podjatost českobudějovického krajského soudu. Oznámil to dnes v soudní síni poté, co senát odmítl jeho námitku uznat. Stížností se bude zabývat Vrchní soud v Praze. Senát proto hlavní líčení odročil do doby, než vrchní soud o podjatosti rozhodne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ladislav Pacovský (vpravo) a jeho syn John | Foto: ČTK

Podle Ladislava Pacovského by měl o případu rozhodovat jiný soud mimo Jihočeský kraj. Krajský soud v Českých Budějovicích má podle něj vztah k místní policii, která je proti němu zaujatá. Soudní líčení přirovnal ke komunistickým vykonstruovaným procesům.

Ladislava Pacovského českobudějovický soud už v únoru 2004 odsoudil za vraždu dvou mužů na doživotí a jeho syna za vraždu třetího muže na třináct let vězení. Všechny rozsudky ale poté zrušil Nejvyšší soud a vrátil případ zpět krajskému soudu.

Fakt, že se celá kauza opět otevřela, vzbuzuje podle starostky Litvínovic Aleny Novákové v obci obavy. "Samozřejmě vnímáme to. Všichni jsou z toho roztrpčeni. Co na to lze říct, ta skutečnost nás postavila před hotovou věc," vyjádřila se pro Český rozhlas Nováková.

Obhájce Ladislava Pacovského Tomáš Bouzek naopak nové projednávání u soudu vítá: "Já považuji důkazní řízení v tomto stádiu za omezené. V každém případě budeme trvat na výslechu balistika, protože balistický posudek spolu s protokolem o ohledání místa činu neodpovídá zjištěným skutečnostem. Jsou zde skutečnosti, které soud doposud nevysvětlil a odmítl se jimi zabývat."

Otec a syn Pacovští podle původního rozsudku předloni v červenci na litvínovické silnici dvěma zbraněmi zastřelili tři muže. Byli to manžel, syn a zeť ženy, jejíž sestra se přátelila s Pacovského bývalou manželkou Hanou. S ní se Pacovský přel o dům, často jí prý nadával a vyhrožoval. Podle některých svědků byl vražedný útok pomstou za to, že rodina Haně pomáhala.

Ondřej Černý, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme