Soud s pražskými taxikáři odročen

Vydírání, zastrašování a také jeden pokus o těžkou újmu na zdraví, to jsou činy, ze kterých je obviněno 5 pražských taxikářů bývalé firmy Thorges. Soud dnes už poněkolikáté případ odročil. Nedostavil se jeden z obžalovaných a několik svědků. Skupina taxikářů se prý nátlakem snažila ovládnout lukrativní stanoviště v centru Prahy. Případ, který se vleče už více než 4 roky, poznamenalo i to, že někteří svědkové změnili svou výpověď.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

taxi (nápisy na autech) | Foto: Petra Mášová | Zdroj: ČTK

Potvrdila nám to soudkyně Helena Králová. "Někteří svědci to odůvodňují i tím, že již uplynula dlouhá doba mezi jednotlivými výpověďmi, což je lidská vlastnost, že se zapomene, ale někteří to odůvodňovali tím, že se třeba obávali něčeho."

Případ silně poškozuje pověst hlavního města v zahraničí. Pražského primátora Jana Kasla se Radiožurnál zeptal, co magistrát u taxikářů kontroluje, aby zabránil okrádání zákazníků. "Ty skupiny kontrolní, které fungují, se zaměřují na předražování té služby. Oni zkouší, které aspoň trochu zvýšili takovou tu základní znalost taxikářů. To jsou ty zkoušky z ovládání taxametru, znalost místopisu a podobně. I když jsme se i o tom dozvěděl, že se ty zkoušky dají údajně koupit za 15 tisíc. Kontrolují ty skupiny především to, kolik stála ta cesta, jestli stála tolik kolik má, podle toho, jak je cena regulována. Bohužel ta absurdita, kdy pokutu zaplatí taxikář ve výši rozdílu mezi správným a předraženým jízdným, to je také absurdní příklad."

Kasl také pro Radiožurnál řekl, že solidnost podnikání taxikářských firem je možné kontrolovat, mnohdy k tomu ale chybí dobrá vůle: "Já jsem se pokusil před dvěma lety přivézt z New Yorku celý systém New York Taxi Service, který vyžaduje změny v zákonech. Pokusil jsme se tyto změny iniciovat, ale bohužel nemám pocit, že je všeobecná vůle jít do legislativních změn. Je to samozřejmě věc parlamentu, na druhou stranu je pravda že město jako kraj mohlo nově iniciovat některé úpravy. Velice mne mrzí ta situace, která je , je to vymlouvání jednoho na druhého, mají všichni svůj kus pravdy, ale to nikoho nezajímá, problém je ten výsledek."

Nové hlavní líčení by mělo začít 12. dubna dopoledne.

Markéta Kaclová, Marek Janáč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme