Blesková zpráva

Moravou se prohnalo tornádo

Soud s Vladimírem Železným začal bez hlavního aktéra

Pražský městský soud otevřel kauzu europoslance a bývalého ředitele televize Nova Vladimíra Železného. Projednávat se teď začal nejrozsáhlejší z celkem tří trestních případů, a to údajný pokus o poškozování věřitele, kterým je společnost CME. Sám Železný se dnes k soudu nedostavil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Železný | Foto: Česká televize

Vladimír Železný nemohl do Prahy přijet kvůli závazkům v Evropském parlamentu, řekl jeho obhájce Josef Monsport. Bývalý šéf televize Nova se podle něj podrobí výslechu příští týden.

"Doktor Železný dopředu sdělil soudu, že nebude moci přijet, protože je plně vytížen prací v orgánech Evropského parlamentu. Ten ho sice vydal k trestnímu stíhání, ale právě s tou podmínkou, že trestní řízení nemůže narušovat výkon jeho funkce poslance Evropského parlamentu," uvedl Monsport.

Europoslanec měl podle obžaloby ukrývat svůj majetek nebo ho převádět na jiné firmy, aby nemusel splácet závazek vůči CME. Společně s ním jsou stíháni i Železného někdejší právníci Aleš Rozehnal, Ondřej Kuchař a Edita Janečková. Všem jim hrozí dva roky až osm let vězení.

Právě Rozehnal dnes jako první u soudu vypovídal a jakékoliv krácení věřitele odmítl. Železný měl podle něj vždy takový majetek, který převyšoval pohledávku u CME. Pokud převáděl nemovitosti, vždy za ně dostal například akcie, takže jeho majetek neklesal. Soudní spor s Železným nejspíš potrvá delší dobu. Naplánovaný je totiž i na příští měsíce.

Marika Táborská, Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme