Soud se bude znovu zabývat případem katarského prince Sáního

Kauza katarského prince Hamída bin Abdal Sáního viněného v Česku ze zneužívání nezletilých dívek se znovu vrací před Obvodní soud pro Prahu 2. Odvolací městský soud částečně zrušil rozhodnutí o zastavení trestního stíhání prince. Na kauzu se totiž vztáhla amnestie bývalého prezidenta Václava Klause.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudy (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Státní zástupce podal proti rozhodnutí stížnost a městský soud jí částečně vyhověl. Obvodní soud pro Prahu 2 se tak bude muset případem znovu zabývat. Nebude ale řešit všech 15 útoků na dívky uvedených v původní obžalobě, ale jen devět. Na ostatních šest se stále amnestie vztahuje.

Prince Sáního soud poslal už v roce 2005 za sexuální styky s mladistvými a nezletilými dívkami na 2,5 roku do vězení. Po nepravomocném rozsudku předal tehdejší ministr spravedlnosti Pavel Němec kauzu do Kataru.

Tam považovali necelý rok vazby v České republice za dostatečný trest a případem se víc nezabývali. České soudy se k němu tak proto vrátily v roce 2011, kdy vydaly na Sáního mezinárodní zatykač. Stíhání přerušila až prezidentská amnestie, teď bude pokračovat.

Martin Karlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme