Soud se bude znovu zabývat případem katarského prince Sáního

Kauza katarského prince Hamída bin Abdal Sáního viněného v Česku ze zneužívání nezletilých dívek se znovu vrací před Obvodní soud pro Prahu 2. Odvolací městský soud částečně zrušil rozhodnutí o zastavení trestního stíhání prince. Na kauzu se totiž vztáhla amnestie bývalého prezidenta Václava Klause.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudy (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Státní zástupce podal proti rozhodnutí stížnost a městský soud jí částečně vyhověl. Obvodní soud pro Prahu 2 se tak bude muset případem znovu zabývat. Nebude ale řešit všech 15 útoků na dívky uvedených v původní obžalobě, ale jen devět. Na ostatních šest se stále amnestie vztahuje.

Prince Sáního soud poslal už v roce 2005 za sexuální styky s mladistvými a nezletilými dívkami na 2,5 roku do vězení. Po nepravomocném rozsudku předal tehdejší ministr spravedlnosti Pavel Němec kauzu do Kataru.

Tam považovali necelý rok vazby v České republice za dostatečný trest a případem se víc nezabývali. České soudy se k němu tak proto vrátily v roce 2011, kdy vydaly na Sáního mezinárodní zatykač. Stíhání přerušila až prezidentská amnestie, teď bude pokračovat.

Martin Karlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme